Tourette
EP Rafał/Sam
środa, 15 września 2010 18:41
AddThis Social Bookmark Button

artys

ta: TOURETTE
tytuł: EP Rafał/Sam eprs
kup płytę

utwory:
1. Rafał  4:23
2. Sam    4:56
bonus tracks:
3. Sam (Apieceofbart rmx) 4:49
4. Sam (MW rmx) 4:48
5. Sam (Climax rmx) 3:29
6. Rafał (Polonaise rmx) 4:58
7. Rafał (Dorian Mono rmx) 3:28

data premiery: 16/24 września 2010
wydawca: www.megatotal.pl, fani zespołu
współpraca (remiksy): ApieceOfBart, Climax, Dorian Mono, Tomash Fafara, Michał Wójcik
realizacja nagrań: Firma Muzyczna, Michał Wójcik
miks: Sebastian Witkowski
master: Grzegorz Piwkowski
okładka foto: Michał Gołąb
paronat: eventoid.pl, antyportal.net
patronat koncertowy: antyradio.pl
podziękowania: Skład Muzyczny, Firma Muzyczna

" Fani zespołu za pośrednictwem portalu megatotal.pl uzbierali kwotę niezbedną do wydania debiutanckiego singla. Produkcja płytki trwała kilkanaście miesięcy bo w międzyczasie zespół zmienił 3/4 składu, kwartet stał się kwintetem, singiel zamienił się w Epkę zawierającą dwa utwory (Rafał i Sam) plus pięć remiksów. Do stworzenia wlasnych interpretacji zostali zaproszeni artyści tworzący różne odmiany muzyki elektronicznej: ApieceOfBart, Climax, Tomash Fafara, oraz wysoko notowany m. in. w MySpace i Megatotalu Dorian Mono. Na płytce znajdzie się także remiks autorstwa gitarzysty Tourette Michała Wójcika.
Każda z alternatywnych wersji jest autorską interpretacją w stylu danego artysty co daje niezwykły efekt.

Dwa bazowe utwory zostały nagrane w Firmie Muzycznej przy współudziale Składu Muzycznego, zmiksowane przez Sebastiana Witkowskiego, mającego na koncie współpracę m.in. z Cool Kids Of Death, Abradab, Noviką, SBB, Tomaszem Stańko, Staszkem Soyką i Agą Zaryan. W czerwcu tego roku Witkowski wraz z Mateuszem Adamczykiem zdobył "Orła" - Polską Nagrodę Filmową za najlepszy dźwięk ("Wojna polsko-ruska" w reż. Xawerego Żuławskiego).

Master całości wykonał legendarny Grzegorz Piwkowski (High End Audio), który od kilkunastu lat masteruje płyty niemal wszystkich liczących się artystów w kraju (żeby kilku wymienić losowo: Coma, Riverside, Vader, Wilki, Acid Drinkers, T.Love,  Kazik, Edyta Górniak, Doda, Maanam, Perfekt, Grzegorz Turnau i wielu, wielu innych...).

Taka mieszanka rocka i międzygatunkowej elektroniki w wykonaniu jakże odmiennych stylistycznie twórców na debiutanckiej Epce jest wyjątkowym na polskim rynku muzycznym zjawiskiem. "

recenzja na megastacja.pl

recenzja na antyportal.net
recenzja na limiter.com.pl